Apartman Site Su Arıtma

apartman site su arıtma

Apartmanlardaki su arıtma sistemleri; şebeke suları içerisinde olan kimyasaldan fiziksele kadar tüm zararlı unsurların yanı sıra mikrobiyolojik kirlilik yapan maddeleri uzaklaştıran filtrasyon sistemleridir. Günümüzde temiz suya ulaşmak gerek küresel ısınma gerekse nüfus artışından dolayı her geçen gün zorlaşır. Ev Tipi Su arıtma cihazları sayesinde hijyenik içme suyu elde edilir, temiz suya ulaşmak kolaylaşır. Cihazlar sudaki renk, koku ve tadı düzenler, yumuşak içimli bir su elde etmenizi sağlar. Apartman ve site su arıtma sistemleriyle ilgili daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Apartman Site Su Arıtma Nedir?

Su arıtma, kısaca herhangi bir kaynaktan gelen suların kullanıma uygun hale getirilmesini sağlayan sistemlere denilir. Şebeke sularında bulunan kalsiyum ve magnezyum oranlarının fazla olması ve sanayileşmenin bilinçsizce gerçekleşmesi sonucunda ortaya çıkan çevre kirliliğinin en önemli ve en büyük etkileri su üzerinde görülür. Hatta ülkemizde de çoğu şehirde şebeke suları içilmez. Bu tarz durumlarda ise suyun hem içilebilir hem de kullanılabilir hale getirilmesinde en büyük yardımcı su arıtma cihazlarıdır.

Sistem amacına uygun olarak suda bulunan kireci, kokuyu ve organik maddeleri sudan arındırır. Apartman ve siteler için su arıtma sistemi suyun kalitesini yükselterek günlük yaşamda kolaylık sağlar. Ayrıntılı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Apartman Site Su Arıtma Nasıl Çalışır?

Apartman ve siteler için oluşturulan bu sistem genellikle binaların giriş katında bulunan su saatlerinin olduğu bölüme kurulur. Bu sistem sayesinde binadaki tüm dairelere temiz su gönderilir. Bu tarz sistemler sıklıkla çok miktarda su tüketilen yerlerde kurulur. Apartman ve siteler içerisinde kullanılan sularda en büyük sorun kireç oluşmasıdır. Büyük sitelerde su arıtma sistemleri yaşanan bu su sorununu ortadan kaldırırken çeşme sularının hem tatları hem de kokuları iyileşmiş şekilde kullanıma hazır hale gelir. Suda bulunan kireç oranı iyice bu sistem sayesinde düşer. Apartmanlarda kullanılacak su arıtma sistemlerine yönelik daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Apartman Site Su Arıtma Sistemle Hangi Amaçla Kullanılır?

Her geçen gün yapılaşmanın arttığı yerleşim yerlerinde su tüketimi de aynı oranda artar. Duş ve lavabolardan ortaya çıkan atık sular arındırılarak apartman temizliği, bahçe sulama vb. işlerde yeniden kullanılabilir. Bu sayede hem bilinçli bir tüketim gerçekleşir hem de maddi anlamda tasarruf sağlanır. Şebeke suyunda bulunan kireç, bakteri ve diğer maddeler çamaşır makinası, bulaşık makinası, ütü, şofben ve daha birçok makineye zarar verir.

Apartman ve sitelerde su arıtma sistemi sayesinde bu olumsuzlukları ortadan kaldırabilirsiniz. Ek olarak tuzluluğu ortadan kaldırmak, suyu asitlerden temizlemek ve yumuşatmakta apartman site su arıtma sistemin amaçlarından birkaçıdır. Aklınıza takılan sorular için bizi arayabilirsiniz.

Apartman Site Su Arıtma Avantajları

Apartman ve site su arıtmanın birçok avantajı vardır. Arıtma için kurulan su yumuşatma sistemi suda bulunan yüksek orandaki kalsiyum ve magnezyumu tutarak kireç oluşumunu ortadan kaldırır. Mikron gözenekli filtre, kum ve tortu gibi parçacıkları tutarak musluk ağızlarında oluşan tıkanmayı engeller. Aktif karbon filtre ise sudaki koku, tat ve bulanıklığı engeller. Apartman site su arıtma yöntemi ile binalardaki tüm musluklarından temiz ve hijyenik içme suyu akması sağlanır.

Kireç ve tortulardan arınmış su ile duş aldığınız zaman banyoda saç kremi, vücut losyonu gibi kremli kozmetiklere ihtiyacınız kalmaz. Apartman site su arıtmanın bir diğer avantajı da çamaşır ve bulaşık makinasında görülür. Suda bulunan ve cihazlara zarar veren kireci filtreleyen sistemlerle çamaşır makinelerinde yumuşatıcı ve kireç sökücü tarzındaki kimyasal ürünler kullanılmasına gerek kalmaz. Bulaşık makinelerinde ise bardaklarınız parlak ve çiziksiz bir şekilde çıkar, bu sayede makinenin ve yıkananların kullanım ömrü de uzun olur. Su arıtmayla arıtılmış olan suyla sebze ve meyvelerinizi güvenle yıkayarak onların üzerinde olabilecek zirai ilaç kalıntılarından kolayca temizleyebilirsiniz. Çok fazla yere ihtiyaç duymayan sistemler, ek olarak su tasarrufu yapmanızı ve uzun vadede ekonomik açıdan fayda görmenizi de sağlar. Sorularınız için telefon numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Apartman Site Su Arıtma Özellikleri

Apartman site su arıtma şebeke suyunu sağlıklı, içilebilir suya dönüştürürken birçok farklı filtreleme sistemleri mevcuttur. Ultraviyole sistemleri dezenfeksiyon amacı ile kullanılan sistemlerdir. Cam bir kılıfın içerisine konulan düşük basınçlı civa lambası, cihazın içerisine giren suya UV ışınları verir. Bu şekilde mikroorganizmaların yapıları bozulur ve etkisiz hale getirilirken ısı ve kimyasal maddeler kullanmadan su dezenfeksiyon işlemi yapılır. Bu da suyun tadında bir değişiklik meydana getirmez. Konu hakkında detaylı bilgi için uzman ekiplerimizi arayabilirsiniz.

Apartman Site Su Arıtma Nasıl Kurulur?Binaların giriş katında bulunan su saatlerinin olduğu bölüme kurulur.
Apartman Site Su Arıtma Avantajları?Binalardaki tüm musluklarından temiz ve hijyenik içme suyu akması sağlanır.