Sanayi tipi su arıtma cihazları

Endüstriyel su arıtım sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Bu cihazlar, endüstriyel tesislerde kullanılan suyun temizlenmesi ve arındırılması için tasarlanmıştır. Sanayi tipi su filtreleri ve diğer benzer teknolojilerle birlikte çalışarak, kirli ve kontamine suyu temizleyerek kullanılabilir hale getirmektedir.

Bu cihazlar, genellikle büyük ölçekli üretim tesislerinde, fabrikalarda ve endüstriyel tesislerde yaygın olarak kullanılır. Endüstriyel su temizleme teknolojisi sayesinde, atık suyun geri dönüştürülmesi sağlanabilir ve doğal kaynakların korunması amaçlanır.

Sanayi tipi su arıtma cihazları, su tüketimi yüksek olan işletmelerde içme suyu veya üretimde kullanılacak kalitede su elde etmek için kullanılan cihazlardır. Bu cihazlar, farklı filtreleme ve membran teknolojileri ile çalışarak, sudaki kireç, klor, tortu, tuz, bakteri ve diğer zararlı maddeleri giderirler.

Sanayi tipi su arıtma sistemleri, işletmenin ihtiyacına göre farklı tiplerde ve kapasitelerde olabilir. Örneğin:

 • Su yumuşatma sistemleri, sudaki sertlik derecesini düşürerek kireç oluşumunu önlerler.
 • Klor dozajlama sistemleri, sudaki mikroorganizmaları öldürerek dezenfeksiyon sağlarlar.
 • UV sistemleri, ultraviyole ışınlar ile sudaki bakteri ve virüsleri yok ederler.
 • Ultrafiltrasyon sistemleri, sudaki partikülleri ve koloidleri yüksek basınç altında filtre ederler.
 • Deiyonizasyon üniteleri, sudaki iyonları gidererek saf su elde ederler.
 • Aktif karbon ve kum filtrasyon üniteleri, sudaki renk, koku ve tat gibi organik maddeleri adsorbe ederler.
 • Deniz suyu arıtma sistemleri, deniz suyundaki tuzu ve diğer kirleticileri gidererek içilebilir veya endüstriyel amaçlı kullanılabilir su üretirler.
 • Kuyu suyu arıtma sistemleri, kuyu suyundaki demir, mangan, arsenik gibi maddeleri gidererek sağlıklı ve temiz su sağlarlar.
 • Ters osmoz sistemleri, sudaki tüm kirleticileri yüksek basınç altında geçirgen olmayan bir membran ile ayırarak saf veya ultra saf su elde ederler.

Endüstriyel su arıtma sistemleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

 • Cihazın kapasitesinin işletmenin su ihtiyacına uygun olması
 • Cihazın kalitesinin ve performansının yüksek olması
 • Cihazın enerji verimliliğinin ve dayanıklılığının iyi olması
 • Cihazın garanti süresinin ve servis hizmetinin bulunması
 • Cihazın filtre değişim süresinin ve maliyetinin uygun olması

Sanayi tipi su arıtma cihazı olarak adlandırılan sistemler, endüstriyel düzeyde su arıtmada kullanılan ürünlerdir. Ev tipi su arıtma ürünlerinin aksine daha fazla temiz içme suyuna ihtiyaç duyulan alanlarda tercih edilirler. Sahip oldukları kapasiteleri ve çalışma biçimleriyle kısa sürede yüksek miktarda suyu arıtarak kullanıma hazır hale getirirler.

Sanayi tipi su arıtma cihazları, orta ve büyük ölçekli işletmeler, restaurantlar, yazlık yerleşim yerleri, bina ve apartmanlar ve fabrika gibi işletmelerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan ve üretilen su arıtma cihazlarıdır. Bu yüzden işletmeler için tercih edilen bir üründür. Sanayi tipi endüstriyel su arıtma cihazları her işletmenin tercih etmesi gereken bir sistemdir.

Sanayi Tipi Su Arıtma Sistemleri

Sanayi tipi su arıtma sistemleri, yüksek miktardaki şebeke ve kuyu suyunu arıtarak içilebilir hale getirmektir. Normal ev tipi ürünlerle arasındaki temel fark sanayi tipi su arıtma sistemlerinin sahip olduğu kapasitesi ve suyu arıtırken daha fazla aşamadan geçirmesidir. Böylece çok sayıda insanın çalıştığı yerlerde dışarıdan su almak yerine işletmedeki şebeke suyu arıtılarak tasarruf elde edilmiş olur.

Sanayi tipi su arıtma ürünleri daha az zamanda daha çok suyu arıtmak amacıyla üretilmiştir. Bu yüzden kullanımı ve kurulumu daha zordur. Bunun için teknik aynı zamanda işi bilen kişilerin kurulumu yapması gerekmektedir. Uzmanlık ve deneyim isteyen bir kullanım gerektirir. Özellikle zamanında bakımlarının yapılması sistemin sağlıklı çalışabilmesi için önemlidir.

Sanayi tipi su arıtma cihazları, içme suyu çok fazla para harcayan işletmeler için çok büyük ve kullanışlı bir sistemdir. Endüstriyel su arıtma cihazları kategorisinde yer alan ürünlerimizde web sitemizde bulabilirsiniz.

İşyeri tipi su arıtma cihazı olarak da bilinen bu ürünleri güvenle satın alıp, kurulum yapıp, kullanmaya başlayabilirsiniz.